Strona główna

Zmiany w Karcie Dużej Rodziny

Rodziny chętnie korzystają ze zniżek, jakie są im oferowane dzięki Karcie Dużej Rodziny. To wiele różnych miejsc i instytucji – sklepów, lokali gastronomicznych, parków rozrywki, miejsc wypoczynku w całej Polsce, których cały czas przybywa.

W dniu 09-06-2021r zacznie obowiązywać nowelizacja ustawy o Karcie Dużej Rodziny, która będzie miała bezpośredni wpływ na  korzystanie z  karty. Dlatego też informujemy że w momencie wejścia w życie nowelizacji ustawy wszystkie aktywne karty dużej rodziny uzyskają formę karty elektronicznej. Oznacza to, iż od 09-06-2021r. nie będzie już potrzeby domawiania formy elektronicznej karty.

 

Kolejną ważną zmianą dla posiadaczy kart elektronicznych jest zmiana aplikacji do wyświetlania kart. Posiadacz aktywnej karty będzie mógł wyświetlić dokument w aplikacji mobilnej mObywatel. Specyfika aplikacji mObywatel umożliwia rezygnację z konieczności wnioskowania o elektroniczną formę Karty Dużej Rodziny – aplikacja ta umożliwi bowiem pobranie swojej Karty w wersji elektronicznej każdemu posiadaczowi Karty, posiadającemu PESEL oraz dowód osobisty, a w przypadku dzieci mLegitymację, który zaloguje się do tej aplikacji. Osoby , które nie mają dostępu do aplikacji mObywatel, będą musiały pozostać przy Kartach tradycyjnych, ponieważ obecnie działająca aplikacja do wyświetlania karty mKDR zostanie zamknięta z końcem czerwca 2021r.