Strona główna

Wspieraj Seniora

Logo programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

 

Trwająca już od prawie dwóch lat pandemia, to trudny czas dla wszystkich, ale dla osób starszych,  samotnych, często mniej samodzielnych – szczególnie trudny. W czasie trwającej pandemii  osoby starsze mogą potrzebować pomocy np. w zrobieniu zakupów czy zakupie leków. W 2022 roku wsparcie dla osób powyżej 65 roku życia  będzie kontynuowane w ramach nowego programu – Korpusu Wsparcia Seniorów.

W ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów uruchomiona została ogólnopolska infolinia dla seniorów. Dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 22 505 11 11, osoby starsze mogą zgłosić potrzebę wsparcia w codziennych czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które ze względu na panującą pandemię czy zły stan zdrowia, nie są w stanie same ich zrealizować.

Dane kontaktowe zgłaszającego się poprzez infolinię seniora przekazywane są do ośrodka pomocy społecznej zgodnie z miejscem zamieszkania osoby zgłaszającej się. Pracownik ośrodka kontaktuje się z osobą zainteresowaną w celu ustalenia zakresu pomocy.

Pomoc w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów skierowana jest do osób w wieku 65 lat i więcej (w szczególnych przypadkach mogą to być osoby poniżej 65 r.ż.,  a które wymagają pomocy ze względu na niepełnosprawność lub choroby). Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wysokiem Mazowieckiem udzielą pomocy m.in. zrobią zakupy, wykupią leki czy pomogą w załatwieniu spraw urzędowych.

Ważne informacje:

  • koszty zakupów w całości pokrywa senior
  • senior przekazuje pieniądze pracownikowi  MOPS  przed dokonaniem zakupów
  • senior ponosi opłaty tylko za koszt zrobionych zakupów, ponieważ pracownicy MOPS oraz wolontariusze za udzielenie pomocy nie pobierają od seniorów żadnych opłat.

Bezpośrednim realizatorem programu do dnia 31 grudnia 2022 r. w Gminie Miejskiej Wysokie Mazowieckie jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Potrzebę pomocy seniorzy mogą zgłaszać bezpośrednio do siedziby Ośrodka pod nr telefonu 86 275 27 09, od poniedziałku do piątku w godzinach: pon- 8.00 – 16.00, wt – piąt 7.30 – 15.30, lub za pośrednictwem infolinii Korpusu Wsparcia Seniorów pod nr tel: 22 505 11 11 (infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00 – 21.00.