Strona główna

Rekrutacja do projektu ,,Droga do aktywności”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do wzięcia udziału w projekcie pt. ,,Droga do aktywności” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytetu IX Rozwój lokalny, Działania 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020

Projekt będzie realizowany w partnerstwie przez dwa podmioty: Stowarzyszenie Wspierania i Edukacji Rynku Pracy w Łomży oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wysokiem Mazowieckiem.

 

Projekt ,,Droga do aktywności”adresowany jest do 23 osób z terenu miasta Wysokie Mazowieckie (w tym 13 osób dorosłych w wieku aktywności zawodowej oraz 10 osób uczących się od 16-go do 18-go roku życia) - zagrożonych wykluczeniem społecznym bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo, osób niepełnosprawnych - korzystających ze świadczeń pomocy społecznej lub kwalifikujących się do objęcia wsparciem pomocy społecznej.

Celem projektu jest wzrost aktywności społeczno-zawodowej 23 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez zapewnienie im kompleksowego wsparcia z wykorzystaniem instrumentów aktywnej integracji i pracy socjalnej. W ramach projektu dla zakwalifikowanych uczestników zostanie przeprowadzony cykl szkoleń i kursów takich jak np: dla dorosłych - operator wózka widłowego, obsługa kas fiskalnych, kroju i szycia;

dla młodzieży - patent sternika motorowodnego, kelnerski, carvingu, komputerowy

Ponadto beneficjenci uzyskają wsparcie ze strony psychologa, doradcy zawodowego i pracownika socjalnego.

 

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą w nim uczestniczyć do 30 listopada 2019 roku.

Wymagane dokumenty: formularz rekrutacyjny, dokument potwierdzający niepełnosprawność w przypadku osób niepełnosprawnych, deklaracja uczestnictwa w projekcie, oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

 

 

 

Dokumenty wymagane do rekrutacji będą dostępne w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wysokiem Mazowieckiem ul. Ludowa 15

Zgłoszenia będą przyjmowane w terminie do 15 lutego 2019r.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji do projektu można uzyskać w siedzibie

Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wysokiem Mazowieckiem

ul. Ludowa 15

18-200 Wysokie Mazowieckie

poniedziałek 8.00-16.00

wtorek- piątek 7.30-15.30

tel. 86 275 27 09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.