Strona główna

Program "Wspieraj Seniora"

Dzięki rządowemu programowi ,,Wspieraj Seniora” osoby w wieku powyżej 70 roku życia uzyskają niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu. Celem programu rządowego "Wspieraj Seniora" jest zapewnienie ochrony osób starszych przed COVID-19. W ramach inicjatywy pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wysokiem Mazowieckiem kupują seniorom jedzenie, leki i najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku.

 

Akcja skierowana jest do osób w wieku powyżej 70 roku życia ( w szczególnych przypadkach mogą to być osoby młodsze np. zły stan zdrowia). Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wysokiem Mazowieckiem robią zakupy, wszystko po to, aby osoby starsze nie musiały wychodzić z domów i narażać się na zakażenie.

- koszty zakupów pokrywa senior

- senior przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów

- senior płaci tylko za rzeczywisty koszt zakupów.

- pracownicy ośrodka za usługę nie pobierają żadnych opłat

Bezpośrednim realizatorem programu w  Wysokiem Mazowieckiem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Program ,,Wspieraj Seniora” jest realizowany do 31 grudnia 2020 roku.

Przyniosą zakupy, żeby chronić przed wirusem

Program jest częścią ogólnopolskiej akcji “Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów”.  Aby przystąpić do programu pomocy należy zadzwonić na ogólnopolską infolinię, bądź bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wysokiem Mazowieckiem.. Pracownik ośrodka ustali dzień i godzinę wizyty, a za otrzymane od seniora pieniądze zrobi najpotrzebniejsze zakupy. Pracownicy nie kupią potrzebującym m.in. wyrobów tytoniowych, alkoholu, odzieży, obuwia, artykułów AGD i RTV oraz nie opłacą usług.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wysokiem Mazowieckiem realizuje usługę przez pięć dni w tygodniu, w godzinach pracy ośrodka. Zgłoszenia, które wpływają poprzez system Centralnej Aplikacji Statystycznej w weekendy rozpatrywane są od poniedziałku.

Senior może zgłosić potrzebę wsparcia dzwoniąc na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów tel. 22 505 11 11 (infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8.00 - 21.00) lub bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wysokiem Mazowieckiem pod nr tel. 86 2752709
(poniedziałek 8.00-16.00, wtorek-piątek 7.30-15.30)

Więcej informacji o Programie Wspieraj Seniora: https://wspierajseniora.pl/ oraz

https://www.gov.pl/web/rodzina/program-wspieraj-seniora---solidarnosciowy-korpus-wsparcia-seniorow-w-pytaniach-i-odpowiedziach